Czy wiesz, że zgaga jest powodowana przez kwas żołądkowy, który jest zbyt MAŁY, a nie za dużo kwasu, jak zawsze nam się mówi?

Ten brak kwasu żołądkowego zapobiega całkowitemu trawieniu, zwłaszcza niestrawionych węglowodanów, co ma ogromny wpływ na palenie zgagi i gazów.

Jeśli to prawda, dlaczego ludzie twierdzą, że dużo wody jest pomocne podczas jedzenia? Jeśli chodzi o refluks kwasu, picie zbyt dużej ilości wody może działać przeciwko tobie.

Wyjaśnijmy, picie wody, gdy w przełyku jest kwas, może pomóc wypłukać kwas i zapewnić ulgę. A picie wystarczającej ilości wody to dobra rzecz.

Lepszym rozwiązaniem (bez zamierzonej gry słów) jest w ogóle zapobieganie pojawianiu się tego kwasu! A picie wody podczas posiłku może pogorszyć refluks. Dlatego:

Potrzebujesz kwasu w żołądku, aby trawić jedzenie!

Pomyśl o tym. Co robi woda? Rozcieńcza rzeczy i osłabia je. Używamy wody do rozcieńczania wszelkiego rodzaju rzeczy. Farba na bazie wody, sosy kuchenne, sosy sałatkowe i wiele innych.

Czy więc nie ma sensu, aby kwas żołądkowy stał się cieńszy, słabszy i mniej skuteczny, jeśli dodamy do żołądka dużo wody (która zawiera kwas) podczas jedzenia?

Prowadzi to do niepełnego trawienia pokarmu.

Niestrawione jedzenie dłużej pozostaje w żołądku, wytwarzając gaz, gaz i ciśnienie, co pogarsza objawy refluksu kwasu.

Pamiętaj, że refluks żołądkowy występuje, gdy dolny zwieracz przełyku (LES) otwiera się zbyt często lub nie zamyka się szczelnie. Mówi się, że zwieracz ten zamyka się, aby utrzymać kwas żołądkowy w żołądku.

Woda pitna z posiłkami wypełnia również żołądek. Twój przepełniony i wzdęty żołądek może wywierać presję na LES. Jeśli ciśnienie zmusza go do otwarcia, zawartość żołądka może dostać się do przełyku.

Wydaje się, że istnieje fiksacja na temat wody pitnej. Piliśmy wodę, gdy byliśmy spragnieni. Teraz istnieje fałszywa obawa przed „odwodnieniem”, gdy ludzie pakują butelki z wodą, aby dostać 8 szklanek dziennie.

Wystarczy.

Jeśli masz bolesną zgagę, problemy z refluksem kwasu i GERD, inne niż połknięcie lub dwa, staraj się NIE pić wody z posiłkiem i pozwól kwasowi żołądkowemu wykonać swoją pracę.

Spróbuj i myślę, że jesteś na najlepszej drodze do zdrowszego jelita.