Gdzie zaczynamy? Na rynku dostępnych jest wiele metod czyszczenia dywanów; Niektóre są przestarzałe, inne mniej praktyczne, a inne nie oferują bezpieczniejszego i trwalszego czyszczenia. Jednak w przypadku metody pobierania gorącej wody zaznaczane są wszystkie właściwe pola.

Ale czym dokładnie jest ta metoda czyszczenia dywanów, zanim przyjrzymy się korzyściom płynącym z produkcji ciepłej wody? Powszechnie znany jako czyszczenie parą, jest to proces, w którym do dywanu dodaje się gorącą wodę i roztwór czyszczący w celu usunięcia uporczywych cząstek brudu. Te cząsteczki brudu są następnie usuwane za pomocą silnych odkurzaczy na mokro.

Maszyna do czyszczenia ekstrakcji gorącą wodą ma zwykle dwie komory. zbiornik roztworu zawierający roztwór czystej wody i drugi zbiornik zawierający wydobytą brudną wodę. Strumienie gorącej wody o bardzo wysokim ciśnieniu są wtryskiwane bezpośrednio do włókien dywanu, a następnie rygorystyczne szybkie szczotki obrotowe, które rozluźniają głęboko zakorzenione cząstki brudu, zanim wbudowany system próżniowy o wysokiej wydajności całkowicie zasysa i zasysa ten brud, co powoduje usunięcie pozostałości brudnej wody.

Zalety czyszczenia dywanów z odprowadzaniem gorącej wody?

  • Działa i jest skuteczny. Jest to obecnie najbardziej skuteczna metoda czyszczenia dywanów na rynku. Szybkość działania i możliwość szybkiego usuwania plam to zwycięska kombinacja, która usuwa prawie wszystkie uporczywe plamy i zapachy, w tym napoje zawierające kofeinę i napoje gazowane, wino, makijaż, jedzenie, olej i plamy dla zwierząt .

  • Oszczędność czasu i zasobów, a nie kosztem zdrowia. Wydajność tej metody, która wykorzystuje tylko niewielkie ilości wody i roztworów czyszczących, prowadzi do szybszego czasu realizacji zamówienia. I znacznie szybszy czas suszenia dywanu, niż stosowanie przestarzałych metod, które mogą pozostawić bałagan, resztki mydła, co z kolei może powodować problemy zdrowotne układu oddechowego.

  • Jest bardziej przyjazny dla środowiska. Ta metoda nie wykorzystuje dużych ilości wody lub roztworu czyszczącego, aby uzyskać dobre wyniki. Stosowane są minimalne ilości wody i roztworu czyszczącego, nie wspominając już o tym, że zastosowany roztwór czyszczący jest w 100% biodegradowalny. W przypadku usuwania brudnych ścieków nie wyrządza to wcale lub nie szkodzi środowisku.

  • Przedłuża żywotność dywanu. Z czasem brud, kurz i alergeny gromadzą się i utkną we włóknach dywanu. Bez regularnego czyszczenia dywanów nagromadzony brud spowoduje rozerwanie włókien dywanu i ich uszkodzenie. Dlaczego więc nie wyczyścić, a jednocześnie przedłużyć żywotność dywanu za pomocą tej metody czyszczenia dywanów?

  • Nie powoduje kurczenia się dywanu. Nawet producenci dywanów zalecają tę metodę, aby uniknąć kurczenia się dywanu. O co więcej możesz prosić?

Nadal nie jesteś przekonany?

Dywan, który jest używany i chodzony na co dzień, jest idealnym domem i placem zabaw dla bakterii i zarazków. Według ostatniego raportu na temat zdrowia, dywan do wnętrz jest średnio około 4000 razy bardziej zabrudzony niż deska sedesowa i jest domem dla około 200 000 bakterii na cal kwadratowy.

Jest to coś do przemyślenia, ale zanim zatrudnisz najbliższą firmę do czyszczenia dywanów, z którą się spotkasz, powinieneś przeprowadzić szybkie badania. Czyszczenie dywanów za pomocą ekstrakcji gorącą wodą jest specjalną techniką, która wymaga precyzyjnej obsługi przez profesjonalny personel sprzątający przy użyciu najnowszego sprzętu i maszyn.