Kupiłeś ładny dom i wszystko działa idealnie. Ale oto pada deszcz, a dom wasz zalany jest wodą! Tak, zalanie może być nieprzewidzianym problemem, który może wystąpić po przeprowadzce do nowego domu. Najczęściej podczas sezonowych opadów deszczu podlewanie może sprawić, że utkniesz po wyjściu z domu. Prawdą jest, że większość z nas wciąż pozostaje w ciemności, jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najbardziej skuteczne techniki, których możesz użyć!

Zrozum problem

Podlewanie w domu może być spowodowane z wielu powodów, np. B. przez drenaż burzowy, tworzenie się brudu lub uszkodzone kanały ściekowe. Oprócz krótkoterminowych efektów, takich jak wpływ na codzienną rutynę, powoduje także inne poważne szkody, takie jak osłabienie fundamentów całego domu. Gdy woda miesza się z innymi odpadami i odpadami, może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego zawsze ważne jest zrozumienie tych zagrożeń i strategiczne rozwiązywanie problemów związanych z rejestracją wody.

Skuteczne środki ostrożności i strategiczne rozwiązywanie problemów

Gdy poznasz problem, łatwiej jest naprawić błędy. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych rozwiązań zapobiegających gromadzeniu się wody w twoim domu. W zależności od zakresu problemu można użyć jednego lub wszystkich poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 1: Wykorzystanie wody deszczowej do radzenia sobie z powodziami

Zapobieganie przedostawaniu się dużej ilości wody do pomieszczeń podczas silnego deszczu monsunowego lub wysokiej wody może być niemożliwe. Można jednak kontrolować przepływ wody i ostrożnie podchodzić do problemu podlewania. Używanie wody deszczowej jest najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z problemem powodziowym w Twoim domu.

Rozwiązanie 2: Rozszerzenia rury spustowej dla powodzi w piwnicach

Instalacja przedłużeń rury spustowej jest skutecznym rozwiązaniem, aby utrzymać piwnicę suchą. Pomaga to przekierować przepływ wody z dachów i piwnic w bezpieczniejsze miejsce, np. B. suchą studnię lub inny system zbierania wody deszczowej.

Rozwiązanie 3: Dobrze osusz, aby uzyskać tanie rozwiązanie do zatrzymywania wody

Jeśli szukasz ekonomicznego sposobu rozwiązania problemów z rejestracją wody, nic nie działa lepiej niż sucha studnia. Stojącą wodę można doprowadzić do studni suszącej za pomocą przedłużeń rury spustowej. Sucha fontanna jest zwykle wypełniona kamieniami, żwirem i kamykami, aby woda nie dostała się z powrotem na trawnik.

Rozwiązanie 4: Instalacja pompy ściekowej

Jeśli spodziewasz się problemu zalania, możesz zainstalować pompę ściekową, która może spuścić wodę stojącą z piwnicy. Jest to proste rozwiązanie, którego można użyć do skutecznego radzenia sobie z problemami związanymi z zalaniem.

Rozwiązanie 5: Ogrody deszczowe na spływ deszczu

Ogrody deszczowe są idealnym rozwiązaniem dla domów, szkół i innych budynków mieszkalnych, w których spływ wody deszczowej jest poważnym problemem. Stworzenie ogrodów deszczowych na dobrze przepuszczalnych / piaszczystych glebach jest idealne do zbierania wody deszczowej.

Rozwiązanie 6: Francuskie dreny dla gładkich powierzchni

Jeśli nie możesz ocenić nachylenia trawnika, aby zbudować suchą studnię, francuski odpływ, znany również jako płacząca płytka, jest skuteczną alternatywą. Francuski dren to nic innego jak rów wypełniony piaskiem i żwirem. Ma rury, które odprowadzają stojącą wodę i kierują ją z dala od obszaru.