Skip to main content

Samo słowo remont nas przeraża, bo kojarzy się z tym, czego z jednej strony nienawidzimy a z drugiej szczerze pragniemy. Chyba nikt nie lubi sprzątać. Nawet, jeśli zmieniamy tylko układ mebli w mieszkaniu musimy się liczyć z tym, że zajmie to trochę więcej. Na przełożeniu szafki, komody czy nawet stołu się nie kończy, trzeba tych miejscach jeszcze posprzątać cos inne pościerać, wyczyścić. Oczywiście zawsze mówimy, że liczymy się z negatywnymi stronami remontu, ale często nie zdajemy sobie nawet sprawy ile nas to wszystko kosztuje, nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Zazwyczaj chcemy natychmiastowego efektu, ale przecież tak się nie da i doskonale o tym wiemy. Także jedyną rzeczą, w jaką powinniście się „uzbroić” to cierpliwość. W rzecz, której brakuje nam wszystkim, w najróżniejszych chwilach naszego życia. Chcielibyśmy wszystko teraz, już, natychmiast, niestety życie wcale nie jest takie kolorowe. Na niektóre rzeczy trzeba cierpliwie poczekać, bardzo się postarać by coś osiągnąć, a to wszystko związane jest z tym, że „wiecznie” brakuje nam czasu. Gdyby tylko można był, choć na chwilę go zatrzymać, albo skraść go trochę więcej. Przy remoncie potrzebna nam również odwaga. Bywa często tak, że zbytnio przyzwyczajamy się do rzeczy a co za tym idzie obawiamy się konsekwencji, jakie za sobą niosą. Należy przezwyciężyć strach i z optymizmem spojrzeć na przyszłość. Przecież dokonując zmian myślimy, że wyjdą nam na dobre, przynajmniej mamy taka nadzieję. Mogą wpłynąć na nasza codzienność i na przykład ułatwić nam życie oraz codzienne funkcjonowanie. Dlatego gdy stoisz przed podjęciem decyzji dotyczącej remontu zbyt długo się nie wahaj, bo im później tym trudniej pożegnać się nam z tym, co mamy, co wydaje nam się stałe i bezpieczne. A tak naprawdę pomaga nam tylko prowizorycznie.

Czasem musimy zmienić coś swoim życiu. Oczywiście, najlepiej jeśli są to zmiany na lepsze, ponieważ jesteśmy wtedy szczęśliwi i pełni energii do działania. W naszym życiu przychodzi również moment, kiedy zmiany dotyczą nowego domu, w którym musimy wykończyć wnętrze. Sytuacja wygląda podobnie, gdy chcemy wyremontować stare mieszkanie.
W takiej chwili zazwyczaj ochoczo przystępujemy do pracy. Oglądamy projekty, biegamy po sklepach, rozmawiamy z osobami, które mogą nam w czymś doradzić. Jakie są skutki takiego działania? Otóż, pojawia się wtedy wiele pomysłów i rozwiązań, jednak nie zawsze tworzą one spójną całość. A nasza wizja mieszkania staje się chaotyczna i trudna do wyobrażenia.
Wtedy też najczęściej przychodzi kryzys. Okazuje się bowiem, że wykończenie wnętrza nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy sprecyzowanego planu działania i zaczynamy po omacku kupować farby, płytki, panele, meble kuchenne i inne dodatki. Jedno jest pewne — to nie może się udać! Chyba, że dopisze nam szczęście i cudem uda się wybrać pasujące do siebie elementy. Ale lepiej nie liczyć na cud i nie podejmować pochopnych decyzji. Zawsze musimy dokładnie przemyśleć remont wnętrza, aby nie okazało się, że po jego zakończeniu nadal chcemy coś zmienić.
Aby uniknąć takich sytuacji, możemy między innymi skorzystać z pomocy projektantów wnętrz, którzy wysłuchają naszych propozycji i stworzą wizualizację mieszkania, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć jak będzie wyglądało wnętrze po jego wykończeniu. Rozwiązanie to jest dobre dla ludzi, którzy nie do końca wiedzą jak ma wyglądać ich dom. Projektant uwzględni ewentualne uwagi i spróbuje znaleźć najlepsze rozwiązanie, które będzie nam odpowiadało.
Dalej pójdzie już łatwiej. Wystarczy znaleźć firmę, która przeprowadza remonty wnętrz na podstawie gotowego projektu. Ludzie pracujący w niej to prawdziwi fachowcy. Bez problemu zrealizują więc projekt w sposób kompletny, dokładny i szybki. My w tym czasie będziemy mogli zająć się czymś innym. Firma budowlana zajmie się wyłącznie naszymi ścianami, sufitem i podłogami, jednak wykończenia wnętrza nie można kończyć na tym etapie.
Musimy znaleźć jeszcze odpowiednie meble, lampy, żaluzje — słowem — wszystko, co sprawi, że pomieszczenia staną się przytulne i funkcjonalne. Jeśli już tego dokonamy, to możemy odetchnąć z ulgą, usiąść wygodnie na kanapie, rozejrzeć się po wnętrzu wyremontowanego domu i powiedzieć z dumą: „Ładnie nam to wyszło”.

CZYM JEST FLIZOWANIE – REMONT MIESZKANIA
Przeciętna osoba, która miałaby wyjaśnić pojęcie – „flizowanie” nie będzie w stanie tego zrobić. Zasadniczo nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to coś, czym tak naprawdę zajmuje się tylko fachowiec.
Flizowanie tak naprawdę to nic innego jak tylko odpowiednie układanie kafelek, kafli lub płytek w łazienkach. Często ten typ prac jest mylony z bizotowaniem, które tak naprawdę oznacza przycinanie kafelek (ścinanie ich) do kąta 45 stopni. Flizowanie więc to tylko układanie kafli w taki sposób, aby klient stwierdził, że mu się podobają.
Fantazyjne wzory
Klient ma więc możliwość wybrać fantazyjne wzory, które będą się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu. Często tę technikę stosuje się w łazienkach, aby je nieco powiększyć. Dobrze dobrane wzory są w stanie znacznie powiększyć przestrzeń. Do tego dochodzi kolor i lustra. Łazienka tego typu może więc być bez większych przeszkód optycznie powiększona.
Dobrze się zastanów
Zanim człowiek zdecyduje się na flizowanie powinien dobrze zastanowić się na kompozycją kafelek. Nie jest bowiem wcale tak łatwo dobrać kafelki w ten sposób, aby świetnie wyglądały. Nieraz wydaje nam się, że coś będzie się dobrze prezentować a kiedy przyjdzie co do czego okazuje się, że wzór niekoniecznie będzie pasował. Flizowanie niekoniecznie musi też mieć miejsce we wszystkich pomieszczeniach. W niektórych przypadkach lepiej jest kiedy nie dostrzegamy żadnych wzorów. Nadają one bowiem całkowicie inny charakter pomieszczeniu. Flizować nie możemy więc wszystkich pomieszczeń. Najlepiej sprawdza się to w łazienkach, na kafelkach ściennych.

Flizowanie cieszy się od lat niesłabnącą popularnością i to w przypadku flizowania balkonów, kuchni czy łazienek. Ta technika wykończenia wnętrz ma kilka znaczących plusów, jak wytrzymałość czy łatwość w utrzymaniu czystości. Kafelki wystarczy bowiem przemyć mokrą szmatką, by pozbyły się brudu. Przed zawarciem umowy na wykonanie usług związanych z flizowaniem, warto sprawdzić, jak duże doświadczenie w remontach i wykończeniach mieszkań posiada dana firma. Dodatkowym atutem będzie również korzystanie podczas pracy ze sprawdzonych materiałów. Pracownicy służą również bardzo często radą podczas zakupu fliz, paneli czy innych materiałów budowlanych. Specjaliści zapewniają kompleksowe wykończenie pomieszczeń. Niektóre z firm oferujących flizowanie, zapewnia także dokonanie przeróbki wody, kanalizacji i prądu. Zajmują się one również montażem paneli, listw przypodłogowych, sufitów powieszonych ,drzwi, kompaktów, zabudowy typu geberit, wanny cz umywalki.
Flizowanie sprawia, że pomieszczenie nabiera czystego i schludnego wygląd, a przy tym nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Nie dziwi więc fakt, że tak często flizujemy ściany i podłogi. Specjaliści nie tylko wzorowo wykonają swoją pracę, ale też oferują indywidualne podejście do klienta. Fachowcy służą również usługami w zakresie nadawania płytkom odpowiedniego kształtu, poprzez przycinanie ich zgodnie z oczekiwaniami klienta, nadając im nawet najbardziej wymyślne kształty i wzory. Dzięki czemu pomieszczenie otrzyma niepowtarzalny wygląd. Oczywiście w zakres usług wchodzi również standardowe flizowanie.

renosoda.pl