Jeśli istnieje sposób, aby dostać się do kampera, woda go znajdzie. Wycieki wody z kampera mogą powodować znaczne szkody, a naprawy mogą być bardzo kosztowne. Kiedy pracowałem u dealera samochodów kempingowych, ciągle widziałem szkodliwe skutki, jakie woda może mieć na samochód kempingowy. Nauczyłem się tej lekcji na własnej skórze. Ceniłem jednostkę, która była przedmiotem handlu i nie zidentyfikowałem rozległych szkód spowodowanych przez wodę, które doprowadziły do ​​napraw za tysiąc dolarów. Z perspektywy czasu jest to 20/20 i szybko nauczyłem się, jak badać i identyfikować potencjalne uszkodzenia wodne samochodów kempingowych. Polecam, aby szukać potencjalnych wycieków wody co najmniej dwa razy w roku, raz jesienią i ponownie wiosną.

Każdy szew kampera i wszędzie tam, gdzie producent wyciął dziurę w kamperu, może pozwolić na przenikanie wody. Aby chronić swoją inwestycję i portfel, poświęć czas, aby NAPRAWDĘ sprawdzić wszystkie te szwy i uszczelniacze. Uszkodzenie samochodu kempingowego przez wodę przypomina postępujące uszkodzenie opony. Zewnętrzna część opony wygląda dobrze, ale wewnętrzne uszkodzenie przez długi czas powoduje awarię opony bez ostrzeżenia. Zewnętrzna część kampera wygląda dobrze, ale wewnętrzne uszkodzenia spowodowane przez wodę przez długi okres czasu mogą spowodować gnicie całego dachu, podłogi lub ściany, nie zdając sobie z tego sprawy. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas inspekcji.

Zawsze miej na uwadze bezpieczeństwo podczas pracy na dachu samochodu kempingowego. W razie upadku możesz zostać poważnie ranny! Mój czytelnik zasugerował, że używasz kawałków 2 1/2 ”

Sklejka, 2 stopy na 4 stopy, do przesuwania i rozkładania ciężaru na tym

Krokwie.

* Aby zatrzymać wyciek przed uruchomieniem, dokładnie sprawdź wszystkie szwy dachu i nadwozia. Skontaktuj się ze sprzedawcą RV w celu uzyskania informacji na temat uszczelniaczy, które są kompatybilne z różnymi rodzajami pokryć dachowych.

* Poszukaj przebarwień i słabości w suficie wokół otworów dachowych, klimatyzatorów, anten telewizyjnych, otworów wentylacyjnych i innych otworów wyciętych w dachu.

* Poszukaj przebarwień lub zmarszczek na tapecie i słabych punktów na ścianach wokół wszystkich okien, drzwi, otworów wentylacyjnych, szuflad lub innych otworów wyciętych w ścianach bocznych.

* Zidentyfikuj lokalizację takich elementów, jak podgrzewacze wody, piece, prysznice zewnętrzne, woda pitna i wloty wody miejskiej na zewnątrz kampera, a następnie uzyskaj dostęp do tych obszarów od wewnątrz kampera i poszukaj oznak uszkodzenia wody w okolicznych otworach.

* Otwórz wszystkie szafki sufitowe i spójrz w górny róg, gdzie ściany stykają się z sufitem w celu odbarwienia lub słabych punktów. Oznaczałoby to wyciek na szwie, do którego przymocowana jest ściana boczna i dach.

* Sprawdź wszystkie zewnętrzne schowki pod kątem oznak wycieków wody lub uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

* Sprawdź sam dach pod kątem słabości, szczególnie w szwach dachu z przodu iz tyłu samochodu kempingowego. Dokładnie sprawdź wszystkie szczeliwa na dachu wokół każdego otworu.

* Niektóre kampery klasy C są znane z nieszczelności w kabinie nad obszarem łóżka. Poszukaj oznak przebarwienia i wyczuj słabe punkty. Sięgnij pod materac i poczuj wodę.

* Spójrz na zewnątrz RV na oznaki rozwarstwienia. Rozwarstwienie jest powodowane przez wodę, która dostaje się między zewnętrznym włóknem szklanym a ścianą boczną. W tym przypadku zewnętrzne włókno szklane oddziela się od bocznej ściany samochodu kempingowego. Możesz stać z przodu lub z tyłu kampera i szukać widocznych fal lub bąbelków z boku. Możesz także nacisnąć na ścianki boczne. Jeśli uważasz, że światłowód porusza się na zewnątrz, zostanie rozwarstwiony. Rozwarstwianie często zaczyna się w miejscu, w którym wykonano otwór w ścianie bocznej.

Nie tylko badaj kamper pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę. NAPRAWDĘ sprawdź swoją przyczepę kempingową pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Jeśli robisz to regularnie, możesz zlokalizować i naprawić źródło szkód spowodowanych przez wodę, zanim pojawi się szansa spowodowania wielkich szkód. Myślę, że sprawdzę nasz samochód kempingowy więcej niż dwa razy w roku.

Happy Camping,

znak

Copyright 2006 autorstwa Marka J. Polka, właściciela RV Education 101