Sporty wodne to coś więcej niż zabawa i cieszą się nimi ludzie na całym świecie. Po raz pierwszy sporty wodne stały się częścią turnieju olimpijskiego w 1869 roku. Sporty wodne to nie tylko zabawa, ale także bardzo dobre dla zdrowia. Te sporty wodne obejmują pływanie, wiosłowanie na desce, nurkowanie z rurką, kajakarstwo, nurkowanie, surfowanie na desce, piłka wodna, windsurfing i jogę na desce wiosłowej.

Według wielu badaczy sporty wodne pomagają również poprawić nastrój. Mogą sprawić, że poczujesz się lepiej natychmiast i pomogą Ci pozbyć się stresu fizycznego i emocjonalnego. Możesz wzmocnić swoją siłę i entuzjazm w swoim życiu i uczynić cię bardziej aktywną częścią społeczeństwa. Tutaj mamy sześć niesamowitych sportów wodnych, które trzeba wypróbować.

Wakeboarding

Spośród wielu sportów wodnych wakeboarding jest jedną z najbardziej aspirujących wodnych przygód. Przypomina to jazdę na nartach wodnych, gdzie jeździec jeździ na jednej desce, która jest ciągnięta za łodzią, aby można było zjechać z wody. Łatwiej jest to robić niż inne sporty wodne, w których ważniejsza jest równowaga. Jest to jeden z najnowszych sportów wodnych, który powoli jest zauważany przez poszukiwaczy przygód odwiedzających różne części świata, aby poświęcić się przygodom z wodą. Ludzie wolą wakeboarding niż jazdę na nartach wodnych, ponieważ wymaga on mniejszej prędkości i koncentruje się na równowadze. Jednak wakeboarding wymaga więcej wiatru w porównaniu do innych aktywności wodnych.

Deska kolanowa

Jazda na kolanach jest jednym z pierwszych kroków przed rozpoczęciem uprawiania sportów wodnych. Jest to idealna opcja dla początkujących i tych, którzy chcą zagłębić się w wodne przygody. Zrobione z pomocą deski do kolan, wymaga mniejszego skupienia się na równowadze niż jazda na nartach wodnych i nadal sprawia wiele radości.

Spływ kajakowy

Spływy kajakowe to bardziej spokojny sport eksploracyjny i doskonała aktywność w wodzie dla tych, którzy chcą spędzić popołudnie na wiosłowaniu po namorzynach, rozlewiskach i małych zatoczkach. Jeśli pozwala na to pogoda, może to być jeden z najbardziej zabawnych sportów wodnych w sezonie monsunowym. Poświęć trochę czasu na zaplanowanie prawdziwej wycieczki kajakiem, gdy jest ładna pogoda.

Żeglarstwo na jachcie

Kolejnym wspaniałym doświadczeniem jest przejażdżka jachtem, podczas której można doświadczyć piękna oceanu oraz zrelaksować się i odprężyć w spokojnym otoczeniu morza. Na pewno zbierzesz magiczne chwile w swoim życiu. Istnieje kilka sposobów na rejs po morzu, ciesząc się czynnościami takimi jak opalanie się, wędkowanie, spanie, jedzenie i picie oraz oczywiście romans. Jeśli jednak interesuje Cię krótki rejs po rzece, odwiedź rzekę Mandovi, aby uzyskać jedną z najlepszych opcji rejsu po rzece.

Wejście na wiosło

Nie należy mylić tego sportu wodnego z prostą deską surfingową. Paddleboarding może wydawać się najprostszy na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości jest to jedna z najtrudniejszych przygód wodnych i wymaga do tego dużej siły, szczególnie dlatego, że trzeba tylko kajakować z wiosłem w ręku. Ta aktywność jest najnowszym dodatkiem do listy najbardziej ekscytujących sportów wodnych na świecie, która staje się coraz bardziej popularna. Sport rozpoczął Thomas Edward Blake na początku lat 30. XX wieku. Aby cieszyć się wiosłowaniem, musisz być w pozycji stojącej lub na kolanach, aby wiosłować w wodzie i poruszać się do przodu i utrzymywać równowagę podczas jazdy.

Rafting na rzece Goa

Szukasz raftingu? Cóż, Goa Tourism Development Corporation (GTDC) niedawno uruchomił rafting White River w Goa nad rzeką Mhadei w małej wiosce o nazwie Ustem w Valpoi, Sattari. GTDC rozpoczął ten wspaniały sport we współpracy z firmą o nazwie Southern River Adventures i Water Sports Pvt. Miłośnicy sportów przygodowych znajdą to miejsce nie mniej niż niebo, otoczone pięknymi drzewami i roślinnością. Zagraniczni podróżnicy uwielbiają to miejsce i co roku odwiedzają je licznie.