Skip to main content

Jeśli planujemy budowę lub dokonanie elewacji budynku, to powinniśmy pamiętać o rusztowaniu, które wydaje się w obu przypadkach niezbędne. To na co warto zwrócić uwagę to marka oraz rodzaj rusztowania. Możemy zakupić rusztowanie lub je wypożyczyć. Jeśli postawimy na to pierwsze, to najlepiej zastanowić się przed jego zakupem nad kilkoma kwestiami, jak to, jaka jest szerokość ram rusztowania. Ma ona bowiem wpływ na jakość wykonywanych prac. Inne wymiary zaleca się podczas ocieplania domu, a inne podczas jego budowy.
W przypadku dokonywania zakupu rusztowania warto także zastanowić się, czy nasze rusztowanie ma wytrzymać jeden sezon, czy może planujemy go używać jeszcze wielokrotnie. Jeśli bowiem nie jesteśmy fachowcami, to warto kupić rusztowanie tańsze. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także wypożyczenie rusztowania. Narazi nas to na zdecydowanie niższe koszty niż zakup rusztowania. Możemy sobie w taki sposób zapewnić także rusztowanie lepszej firmy.
Wybór rusztowania powinien być także uzależniony od wielkości budynku, na którym będziemy pracować. Jeśli mamy do czynienia z niskim domem, to jego wysokość będzie inna niż w przypadku wielopiętrowego budynku. Wysokość budynku będzie miała także bezpośredni wpływ na to z jakich materiałów wykonane będzie rusztowanie. Oczywiście jeśli prace na wysokościach będzie wykonywała ekipa budowlana, to w ich gestii leży zazwyczaj zapewnienie sobie rusztowania.
Dobrze jeśli rusztowanie pozwala na jego szybki montaż i demontaż oraz transport. Pozwoli to zaoszczędzić czas podczas pracy nad kolejną ścianą. Firmy budowlane zdają sobie z tego sprawę, dlatego bardzo często wybierają właśnie tego rodzaju rusztowania. Jeśli nasz zakres wiedzy z dziedziny budownictwa jest niski, to możemy poprosić o radę firmę, która zajmuje się sprzedażą rusztowań lub też ich wynajmowaniem. Poznając niezbędne informacje doradzą nam oni idealnie dopasowane do naszych potrzeb rusztowanie. W ten sposób unikniemy niepotrzebnie wydanych pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na coś innego.