Kasztany wodne są znane z warzyw wodnych, które rosną na bagnach pod błotem. To jadalne warzywo ma wiele zalet. Podczas gdy lubimy jeść kasztany wodne, istnieje inna społeczność ludzi, dla której staje się to przeszkodą. Staje się poważną przeszkodą dla żeglarzy i pływaków, ponieważ uniemożliwia im pływanie wzdłuż lokalnych rzek.

Teraz pytanie brzmi, jak przy wielu roślinach wodnych, które można leczyć herbicydami, kasztan wodny można również leczyć herbicydami.

Metody kontroli wzrostu kasztanów wodnych

Są dwa główne sposoby na spowolnienie wzrostu kasztanów wodnych

1 Ręczna ekstrakcja – Ekstrakt lub wyciągnij ręcznie z korzeni przed upuszczeniem nasion to metoda ich usunięcia.

2. Zastosowanie skutecznego herbicydu, takiego jak granulki Aquacide z 2, 4-D – Zastosowanie skutecznego herbicydu wodnego może zabić roślinę, a nawet uniemożliwić jej dalszy wzrost.

Przed zastosowaniem herbicydu ważne jest, aby dokładnie przeczytać instrukcje z tyłu etykiety, a następnie ostrożnie je zastosować. Zwykle nie obserwowano żadnych skutków ubocznych. Ważne jest jednak, aby zrozumieć zastrzeżenia związane z chemikaliami. Wybór herbicydu jest również ważny, ponieważ odpowiedni rodzaj herbicydu może prowadzić do wczesnych rezultatów. Zastosowanie herbicydów w sprayu natychmiast reaguje na kasztan wodny, a wyniki można zobaczyć w ciągu tygodnia od leczenia. Ten rodzaj herbicydu jest również bezpieczny i nie szkodzi rybom.

Podczas mieszania substancji chemicznej z herbicydem zaleca się nie używać uzdatnionej wody w następujący sposób:

• Nie używaj tej wody przez 21 dni do nawadniania przedszkoli, ogrodów lub szklarni.

• Nie należy stosować uzdatnionej wody, jeśli stężenie nawadniania jest większe niż 50 pbb, dopóki poziom pozostałości nie będzie mniejszy niż 50 ppbb.

• Nie zaleca się sadzenia buraków cukrowych, ziemniaków lub cebuli w glebach uprzednio podlewanych uzdatnioną wodą. Musisz wiedzieć, czy test biologiczny gleby potwierdza odpowiedni poziom tolerancji upraw.

Możesz zabijać kasztany wodne, używając dwóch prostych metod powyżej. Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie zastosować herbicydu, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem. Profesjonalista z praktycznym doświadczeniem może zwiększyć efektywność i wykonać całą pracę. On powie ci, kiedy powtórzyć leczenie, jeśli w ogóle trzeba to zrobić. Na co uważać za wszystkie sygnały i jak monitorować proces zabijania.