Życie w sieci energetycznej ma swoje zalety. Na przykład będziesz mieszkać w bardzo naturalnych, nieskażonych obszarach, bez względu na to, czy kupisz dom poza siecią, czy kupisz gołe tereny pod zabudowę. Jednak większość nowo powstałych gospodarzy obawia się problemu wody związanego z życiem poza siecią energetyczną. Jeśli polegałeś na wodzie miejskiej, która nigdy Cię nie zawiodła, bardziej możesz obawiać się, że po ruchu nie będziesz mieć dostępu do wody.

Na szczęście nadal istnieją opcje do wyboru, jeśli chodzi o systemy wodne poza siecią. Dobry system wodny nie tylko zaspokoi twoje potrzeby wodne w nieruchomości, ale również będzie działał bardzo dobrze w przypadku katastrofy pod względem wody. Naprawdę nie ma nic lepszego niż bycie przygotowanym na zły dzień i właśnie o tym powinien być twój system off-grid. Więc jakie są twoje prawdziwe opcje, aby mieć wystarczającą ilość wody, nawet jeśli żyjesz poza siecią?

Obszar zlewni deszczu

Zaletą systemów deszczowni jest to, że nie trzeba płacić za wodę. Wszystko, co musisz zrobić, to podnieść beczki i zbudować system bezpośrednio z dachu. Masz wystarczająco dużo wody, aby zaspokoić swoje potrzeby na swojej posesji. Jeśli mieszkasz w obszarach, w których może być dość zimno i ryzykujesz zamrożenie beczek, powinieneś znaleźć sposób na utrzymanie ich w lepszych temperaturach, aby uniknąć takich problemów. Możesz zbudować dla nich piwnice lub zakopać je, aby przeciwdziałać skutkom bardzo zimnych miesięcy. Warto również rozważyć system oczyszczania wody deszczowej, abyś mógł ją pić bez obaw. Dzięki dobrej zlewni deszczu potrzebujesz tylko średnich opadów, aby napełnić beczki i mieć wystarczająco dużo, aby zaspokoić twoje potrzeby.

System studni wodnych

Kopanie studni na terenie poza siecią to bardzo praktyczne długoterminowe rozwiązanie wodne. Jeśli twój kraj ma niski poziom wody, kopanie studni jest bardzo łatwe. Jeśli nie, może być konieczne znalezienie eksperta, który doradzi, który punkt jest najlepszy dla studni, abyś nie skończył kopać i tracić wody. Po wykopaniu studni można zainstalować pompę ręczną, aby pobierać wodę. Pompa ręczna oszczędza dużo wysiłku i czasu, zwłaszcza w przypadku głębokich studni. Alternatywnie możesz wyszukać inne opcje dla odwiertu, które uważasz za bardziej odpowiednie.

System wodny cysterny

Cysterny są bardzo dobrymi opcjami wody dla nieruchomości poza siecią. Wypełnienie może zaspokoić twoje zapotrzebowanie na wodę przez wiele miesięcy i możesz je wypełnić wypompowując je z rzeki, studni, wody deszczowej lub dostawy. Dzięki tej opcji wody możesz wybierać między systemem naziemnym a podziemnym. System naziemny daje możliwość transportu go w celu napełnienia, a następnie sprowadzenia z powrotem, podczas gdy podziemne cysterny działają niesamowicie dobrze w zimnym klimacie, ponieważ są chronione przed zamarzaniem i zwykle mają większą pojemność.

Kiedy szukasz systemu wodnego poza siecią, ważne jest, aby wziąć pod uwagę twoje potrzeby wodne w nieruchomości, a także klimat, abyś mógł wybrać system, który skutecznie spełnia wszystkie twoje potrzeby.